príležitosti

1. januára (TASR) - Prezident SR Andrej Kiska ocenil v pondelok pri príležitosti 25. výročia vzniku Slovenskej republiky 25 osobností spoločenského a kultúrneho
Trnava 1. októbra (TASR)Trnavský samosprávny kraj každý rok pri príležitosti Dňa TTSK udeľuje ocenenia významným osobnostiam a kolektívom, ktoré sa zaslúžili
boli lepší ako Trenčania. Boli sme viac hladní po víťazstve a mali sme veľa príležitostí, ale nedokázali sme ich využiť. Strelili sme iba jeden gól a to je málo
a Európskej komisie - prijatej 25. marca 2017 na summite v Ríme pri príležitosti 60. výročia Rímskych zmlúv. My, vedúci predstavitelia 27 členských štátov
ktorá prehrala druhú svetovú vojnu. Uviedol to premiér Robert Fico pri príležitosti 70. výročia krajských trenčianskych osláv SNP na Jankovom vŕšku pri Uhrovci
dominovali košickí hokejisti, ktorí sa snažili vyrovnať a mali aj niekoľko dobrých príležitostí. Na začiatku to bol dvakrát Jenčík a v 49. min Cebák spoza kruho
oceniť výkon tímu, boli sme Fínom vyrovnaným súperom. Bohužiaľ, nepremenili sme naše príležitosti. Do ďalších zápasov sa dá stavať na hre, ktorú sme predviedli
- získať tri body, čo sa nám podarilo. Za stavu 1:0 sme mali ďalšie príležitosti na zvýšenie nášho náskoku. Domáci však vyrovnali. Potom aj za stavu 2:1 sme
v 16. minúte však skončil v Lašákovej lapačke. Domáci mali aj ďalšie dobré príležitosti, ale ani Kutálek či Školiak a v poslednej minúte ani Mrázneskórovali
pár sa bozkáva počas "múčnej vojny" na Čistý pondelok pri príležitosti ukončenia karnevalovej sezóny v gréckom prístavnom meste Galaxidi, ktoré sa nachádza
2016. (Foto: TASR/AP) Z podujatia Bitka pri Lamači pri príležitosti osláv 150. výročia ukončenia prusko-rakúskej bitky v Bratislave 8. októbra 2016
že od polovice zápasu sa hra vyrovnala. Aj keď sme potom ešte mali nejaké príležitosti, myslím, že súper bol ďaleko hladnejší po víťazstve ako sme boli my a aj
americký herec Kirk Douglas sa v piatok dožil 100 rokov. Pri tejto príležitosti napísal pre časopis Closer Weekly ešte v predstihu článok o tom, čomu vďačí
dnes na zimnom štadióne v Banskej Bystrici zúčastnilo na veľtrhu kariéry a pracovných príležitostí pod názvom Zo školy na zimák. Podujatie, ktoré zorganizovala
a cestovného ruchu mesta Jozefom Muránskym. Prešovská univerzita udelila pri príležitosti Dňa učiteľov 42 medailí Prešovská univerzita (PU) v Prešove dnes
, aby sa na žiadne obete masového vyvražďovania nikdy nezabudlo. Pri tejto príležitosti otvárame aj výstavu, ktorú od začiatku nového školského roka doplníme
šiesty rok pripravuje spolu s partnerskými organizáciami ponuku stáží a pracovných príležitostí určených pre Slovákov v zahraničí. "Tento rok sa nám podarilo
63 sekundách mohol na opačnej strane skórovať zblízka Tománek, ale viac príležitostí mali domáci hokejisti. V 4. min sa až pred Žigárdyho dostal Ján Sýkora
tretnú lavicu Filip z Piešťan a po návrate na ľad sa dostal do dobrej príležitosti, no Laco bravúrne kryl. V 34. min Sýkora vo vyloženej šanci nespracoval puk
My sme mali šance, ale nepremenili sme ich. Súper si vypracoval jednu či dve príležitosti a dal jeden gól. Takých prehierbolo a ešte aj bude. Treba hodnotiť
v súčasnostiokolo 15.000 priaznivcov. Ľudia cvičia jogu pri príležitosti letného slnovratu na newyorskom Times Square 21. júna 2013. Foto
prišiel trest v podobe dvoch gólov, pritom za stavu 2:0 sme mali mnoho vyložených príležitostí, ak by sme dali tretí gól, mohlo byť rozhodnuté. Za celý priebeh
zo Senice mohol odviezť nejaké body. My sme znervózneli. Na druhej strane, príležitosti na upokojenie radov sme mali aj my. Dnes to bolo veľmi ťažké stretnutie
sa od začiatku tlačili pred Šúreka, čoho dôsledkom boli dve dobré príležitosti v úvodných piatich minútach. Domáci brankár však pokusy kanoniera Tománka za svoj
Košírer Dvadsať slávnostných delostreleckých sálv sa ozvalo pri príležitosti 22. výročia vzniku Slovenskej republiky a Ozbrojených síl SR
: Ars et Amor - Labor et Gloria" počas jeho slávnostného krstu pri príležitosti 20. výročia otvorenia stálej expozície v Banskej Bystrici 17. marca 2015. Foto
zamestnávateľov, ktorí ponúkajú záujemcom viac ako 26.000 pracovných príležitostí doma i v zahraničí. Pridali sa k nim aj poskytovatelia neštátnych služieb
na zemi pred Dómom atómovej bomby v čase zhodenia atómovej bomby pri príležitosti 70. výročia zhodenia atómovej bomby na mesto Hirošima 6. augusta 2015. Foto
(MS) v Martine v rámci Národných matičných slávností, ktoré sa konajú pri príležitosti 152. výročia založenia MS a Roka Ľudovíta Štúra. "V Parku sv. Cyrila
situácii by sa mali ocitnúť Fínsko, v ktorom by malo zaniknúť 7000 pracovných príležitostí a v Grécku50.000. Malta a Estónsko by mali zostať na nule
odštartoval týždeň venovaný tejto kampani, jedným z významných rečníkov aj pri príležitosti MDŽ bola práve Watsonová, ktorá sa pripojila k prvej dáme New Yorku
Biografickú esej o živote a diele lekára, profesora Karola Kapellera pri príležitosti jeho deväťdesiatych narodenín napísal Pavol Hudík. Esejnázov Poézia
esej Dobrého básnika čas nepokorí o živote a tvorbe Jána Frátrika pri príležitosti stého výročia jeho narodenia napísal Peter Cabadaj. Okrem iného v nej uvádza
“. " Myslíme si, že obsah, ale aj filozofia pripravovanej Burzy príležitostí môžu byť dostatočne lákavé a inšpiratívne pre budúcich stredoškolákov. Preto sme
sa spoliehali na pevné obrany a tak v prvých 15 minútach chýbali vážnejšie príležitosti. Hneď po prvej z nich sa však menilo skóre. Prešovčania odvrátili center
gól nepadol. Hra sa síce prelievala zo strany na stranu, no bez výraznejších príležitostí na zmenu stavu. V 31. minúte Lantoši nedočiahol na puk a tak sa o tri
nim majú šancu zistiť, že aj na Slovensku je veľa atraktívnych príležitostí v organizáciách so zaujímavou náplňou a vysokým potenciálom na osobný rast," dodala
. Alebo ak dovolíme, aby sme pre naše sklamanie a apatiu premrhali príležitosti na ďalší rozvoj svojho okolia, regiónu aj celej krajiny. Základom silného
, vysvetlil PÚ SR. Cena sa udeľuje každý rok 18. apríla pri príležitosti Medzinárodného dňa pamiatok a historických sídiel. Nesie názov po Alžbete Güntherovej
. Chceli sme ovládnuť hru, za prvých sedem minút sme mali tri gólové príležitosti, za stavu 1:0 by sa nám hralo lepšie. Jednoducho, chýbalo nám to futbalové
Budinský (brankár tímu SR "21"): "Hrali sme dobre, vypracovali sme si príležitosti, škoda, že sme ich nedotiahli do úspešného konca. Slovinci hrali na brejky
NTS SR. Slovenský Červený kríž (SČK) a jeho územné spolky zas pri príležitosti Svetového dňa darcov krvi organizuje v týchto dňoch oceňovanie darcov krvi za
(TASR) - Eurokomisár pre priemysel a podnikanie Antonio Tajani dnes pri príležitosti Svetového dňa cestovného ruchu uviedol, že Európa aj napriek hospodárskej
pozor na zaváhania v obrannom pásme, aby súpera nedostali do vyloženej gólovej príležitosti. Poprad viedol a tak tvoriť museli hostia, no tí mali problémy najmä
): "Do zápasu sme vstúpili celkom dobre. V prvej tretine sme si utvorili dobré príležitosti, rovnako tak ako aj domáci hráči. Gól sme mohli dať my aj súper
Potom takými nevynútenými chybami sme dali Ružomberku šancu, ten mal dve veľké príležitosti, ktoré nevyužil. V druhom polčase moje mužstvo dalo gól, malo to vo
bránky, ale Milan Jurík v páde zaskočil za svojho brankára. Gól nepadol ani po príležitosti Biceka v 46. min. V 51. min si Spilar položil na ľad Šimka, ale
hru sme zlepšili v druhom či treťom dejstve. Dostali sme aj do gólových príležitostí, ktoré sme využili. Som spokojný, že sme s ťažkým súperom dotiahli duel do
sa začal pod Pustým hradom vo svižnom tempe. Oba tímy si vytvorili príležitosti hneď v úvode, najväčšie spálili domáci, ktorí sa v 52. sekunde dostali do
tajomník Organizácie Spojených národov (OSN) Pan Ki-mun v posolstve pri príležitosti Svetového dňa povedomia o autizme, ktorý pripadá na 2. apríla. Pan Ki